AKTYWNY

Wygraj roczny abonament na Netflix!


+22°
Loading...
  • Link docelowy: Przejdź do konkursu
  • Organizator: Adminds Digital SL
  • Tylko dla pełnoletnich: Tak
  • Status: Zakończony
  • Data zakończenia: 2020/04/05

Netflix to amerykański dostawca usług medialnych z siedzibą w Los Gatos w Kalifornii, założony w 1997 roku przez Reeda Hastingsa i Marca Randolpha w Scotts Valley w Kalifornii. Podstawowym przedmiotem działalności firmy jest usługa transmisji strumieniowej OTT oparta na subskrypcji, która oferuje strumieniową transmisję online biblioteki filmów i programów telewizyjnych, w tym produkcji wyprodukowanych we własnym zakresie. W kwietniu 2019 r. Netflix miał ponad 148 mln płatnych subskrypcji na całym świecie, w tym 60 mln w Stanach Zjednoczonych i łącznie ponad 154 mln subskrypcji, wliczając w to konta z okresem testowym. Netflix Jest dostępny prawie na całym świecie, z wyjątkiem Chin (ze względu na lokalne ograniczenia), a także Syrii, Korei Północnej i Krymu (ze względu na sankcje USA). Firma ma również biura w Holandii, Brazylii, Indiach, Japonii i Korei Południowej. Netflix jest członkiem Motion Picture Association of America (MPAA).

Początkowy model biznesowy Netflix obejmował sprzedaż DVD i wynajem drogą pocztową, ale Hastings zrezygnował ze sprzedaży około rok po założeniu firmy, aby skoncentrować się na wynajmie DVD. Netflix rozszerzył swoją działalność w 2007 roku, wprowadzając media strumieniowe, zachowując jednocześnie działalność wypożyczalni DVD i Blu-ray. Firma rozszerzyła działalność na arenie międzynarodowej w 2010 r. dzięki transmisji strumieniowej w Kanadzie, a następnie w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Netflix wszedł do branży produkcyjnej w 2012 roku, tworząc pierwszy swój serial Lilyhammer.

Od 2012 r. Netflix odgrywa bardziej aktywną rolę jako producent i dystrybutor zarówno filmów, jak i seriali telewizyjnych, i w tym celu oferuje szereg treści „Netflix Original” za pośrednictwem swojej biblioteki internetowej. Do stycznia 2016 r. usługi Netflix funkcjonowały w ponad 190 krajach. Netflix wydał w 2016 r. około 126 oryginalnych serii i filmów, więcej niż jakakolwiek inna sieć lub kanał kablowy. Ich wysiłki zmierzające do stworzenia nowych treści, zabezpieczenia praw do dodatkowych treści i różnorodności w 190 krajach spowodowały, że firma zadłużyła się miliardami długów: 21,9 miliarda dolarów od września 2017 r., z 16,8 miliarda dolarów w porównaniu z rokiem poprzednim.

Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *